Over worst, recept, zelf maken |

Grove metworst

Meneer voelt het weer een beetje kriebelen. Die drukkende drang tot worstmaken, ergens in zijn onderbuik. Bekende worsten maken, nieuwe worsten. In de afgelopen dagen maakte hij maar liefst vier keer worst: één workshop, twee demonstraties en een huisgemaakte metworst. Die laatste ging ongeveer zo. Doet u mee?

  • 400 gram runderlappen
  • 400 gram varkens buikspek (speklap)
  • 200 gram varkensschouder
  • 25 gram nitrietzout
  • 3 gram zwarte peper
  • 2 gram koriander
  • 1 gram foelie
  • 2 gram dextrose

Het rundvlees maalde hij met een fijne (2mm) plaat en al het varkensvlees grof (5 mm).  Niet te veel mengen, een metworst mag een beetje rul zijn. Het geheel werd in een (ademende) kunststof darm boven de verwarming gehangen. Plastic zak er omheen voor een hoge luchtvochtigheid. Daar hing hij circa 48 uur op 23-24 graden.  Na doorgekoeld te zijn in de koelkast ging het mes erin. Een fraaie snede, al zegt meneer het zelf. #hijrocktweeralseenmalle. De binding was eigenlijk een beetje te goed. Dat is niet snel het geval, behalve dus bij metworst. Wat minder lang mengen dus, om die fijne losse structuur te krijgen. De smaak was heel niet onaardig, maar had wat meer ‘oemph’ mogen hebben. Volgende keer meer kruiden. En dan te bedenken dat het recept dat hij losjes gebruikte een hálve gram foelie en evenveel koriander adviseert. Laffe bedoening  daar in 1955.

Drie keer raden wat meneer zo meteen gaat doen.


0 reacties op “Grove metworst

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en Google Privacy Policy en Servicevoorwaarden toepassen.

De verificatie periode van reCAPTCHA is verlopen. Laad de pagina opnieuw.


Misschien vind je dit ook leuk

Alternatieve Zouten in groente Fermentatie: Minder Natrium, Meer Gezondheid, evenveel veiligheid

Kun je alternatieve zouten zoals kaliumzout gebruiken voor het fermenteren van groente? Hoe zit het met de veiligheid en smaak? Lees het hier.


Nieuwe regels nitrietgebruik per oktober 2025: wat verandert er. Meneer legt het uit.

Vanaf oktober 2025 worden de regels voor het gebruik van nitriet in vleeswaren aangescherpt. Wat zijn de gevolgen voor de hobby worst- en charcuteriemaker? Meneer legt het uit.

workshop-worstmaken
Workshop
agenda
23 apr
Live online workshop melkkefir maken 20:30 tot 22:00 uur | € 11.99

28 mei
Live online workshop seitan maken 20:30 tot 22:00 uur | € 11.99

25 jun
Live online workshop advocaat maken 20:30 tot 22:00 uur | € 11.99

13 okt
Driedaagse cursus fermenteren (maandagen) Meerdere dagen

14 okt
Driedaagse cursus fermenteren (dinsdagen) Meerdere dagen

21 okt
Driedaagse cursus groente bereiden Meerdere dagen

07 nov
Driedaagse cursus groente bereiden (vrijdagen) Meerdere dagen
Complete agenda
DROOM JIJ ER OOK VAN OM MIDDEN IN DE ZWEEDSE NATUUR EEN EDELHERT UIT TE BENEN?

Schrijf je nu in.


Wateetons wilde weekend
whatsapp