experimenteerdrift, filmpje, zelf maken |

Meer culatello, of: meneer vult een blaas

Een poosje geleden gaf meneer openheid over de perikelen rond zijn blaas. Hij wordt een dagje ouder en we kennen elkaar inmiddels ook al wat langer. tl;dr: een koelkast vol vries en pis.

We zijn ettelijke weken verder. Meneer is ondertussen vriendjes geworden met internationaal ingewanden verwerker CTH en kreeg van hen voor zijn verjaardag een emmertje zeugenblazen en 32 kaarsjes. Zeugen zijn in de varkensindustrie de moederdieren die dus ouder en dus groter en dus ruimblaziger worden. De culatello-vraag is echter: past er 5 kilo vlees in?

U ziet het in het volgende filmpje.


0 reacties op “Meer culatello, of: meneer vult een blaas
  1. Ik weet niet precies wat een culatello is en hoe die gegeten en aangesneden gaat worden, maar is het niet heel erg onhandig dat de Coburger die ín de opgebonden blaas zit, ook nog opgebonden is?

  2. Ik zit daar ook een beetje mee eerlijk gezegd, Erik. Ik weet dat de ham wordt opgebonden en gepekeld en vervolgens na het pekelen in de blaas gaat. Ik kan nergens vinden of het touw er dan nog op zit. Zonder touw valt de ham mogelijk weer open en is hij of moeilijker in de blaas te krijgen of komt er lucht ‘in’ de ham, vreesde ik. Het wordt uiteindelijk een soort ham en je eet hem dus als een ham, ik geloof dat bij het aansnijden de buitenkant niet wordt gegeten. Dat beetje touw krijgen we dus wel weg.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en Google Privacy Policy en Servicevoorwaarden toepassen.

De verificatie periode van reCAPTCHA is verlopen. Laad de pagina opnieuw.


Misschien vind je dit ook leuk

Goddelijk vet

We schrijven 2007. In een gastronomische opwelling had ik samen met een handjevol foodie-Twitteraars (X-eraars bekt toch minder) een varken gekocht. Een Berkshire. Zonder enige kennis van anatomie, of een tafel die 93 kilo kon hebben.


Festival van de slager: masterclass Erik Waagmeester en Meneer Wateetons

Leer een varken uitbenen! Van 17 tot en met 22 april is het de Week van de Slager. Met maar liefst 3x Erik Waagmeester en Meneer Wateetons: live masterclass varken uitbenen en twee challenges.

workshop-worstmaken
Workshop
agenda
13 okt
Driedaagse cursus fermenteren (maandagen) Meerdere dagen

14 okt
Driedaagse cursus fermenteren (dinsdagen) Meerdere dagen

15 okt
Live online workshop gefermenteerde frisdranken maken: shrubs, sima en rejuvelac 20:30 tot 22:00 uur

18 okt
Daglange workshop “Kop tot Staart Varken” – op locatie 12:00 tot 22:00 uur | € 199

21 okt
Driedaagse cursus groente bereiden Meerdere dagen

03 nov
Ambachtelijke worsten maken – Horeca Forma -België 10:00 tot 16:00 uur

07 nov
Driedaagse cursus groente bereiden (vrijdagen) Meerdere dagen
Complete agenda
DROOM JIJ ER OOK VAN OM MIDDEN IN DE ZWEEDSE NATUUR EEN EDELHERT UIT TE BENEN?

Schrijf je nu in.


Wateetons wilde weekend
whatsapp