recept, workshops, worstbijbel, zelf maken |

Pastasaus, Turkse pizza en frikandellen

“Wat wil je deze week maken?” Dochter Wateetons moet elke dinsdag koken. En dan het liefst iets dat ze nog niet eerder gemaakt heeft. Haar pastasaus is legendarisch, en gisteren hoorde meneer van een andere dertienjarige uit de provincie “het lekkerste wat ik ooit in Amsterdam at was de lasagna van dochter Wateetons.” Ze noemde haar anders, maar die naam ben ik vergeten. En ze was ook nog niet bij Librije’s zusje geweest geloof ik. Een heel behoorlijk Turkse pizza from scratch schut dochter W inmiddels ook uit de mouw, ze weet dat je knoflook pas ná het gesnipperd uitje in de pan doet en haar hamburgers zijn altijd net nog rosé. We komen er wel.

“Frikandellen” antwoordde ze. “Weet je hoe je die moet maken?” Páts, tik voor haar kop met de Worstbijbel

Frikandellen

Materialen:

  • Gehaktmolen en of keukenmachine
  • Stopbus/vulhoorn, trechter of doormidden gesneden petfles

Ingrediënten

  • niet te vet varkensvlees of rundvlees (die laatste vond dochter W het lekkerst)

Kruiden per kilo vlees

  • 16 gram keukenzout
  • 3 gram zwarte peper
  • 2 gram uienpoeder
  • 1 gram nootmuskaat
  • 1 gram foelie
  • 1 gram gember
  • 1 gram korianderzaad
  • 70 gram paneermeel
  • Handje ijsblokjes (vergruisd)

 Extra:

  • olie om te frituren
  • Paar theelepels Buisman

Bereiding

  1. Snij vlees in grove stukken en zout voor. Bewaar in de koelkast. Koel al je materialen.
  2. Vijzel/snij de rest van kruiden zo fijn als je wenselijk acht. Het geeft helemaal niet als er wat hele zaden of herkenbare stukjes kruiden in zitten.
    Hou paneermeel apart
  3. Doe de kruiden bij het vlees
  1. Maal op een grove of middelfijne plaat.
  2. Hak alle vlees, kruiden, ijs en paneermeel nog even kort in de keukenmachine tot het een fijne structuur heeft. Niet langer dan nodig.
  3. Zet een ruime pan heet water klaar. Voeg aan dat hete water (net niet kokend) één of twee theelepeltjes Buisman toe. Ja, dat bestaat nog. Het geeft de frikandel de vertrouwde donkere kleur. Laat de frikadel direct vanuit de vulhoorn in het gereedstaande hete water glijden.
  4. Laat na 10 minuten wellen uitlekken, dep ze droog en frituur ze maximaal 5 minuten in olie van 190 graden.

T


0 reacties op “Pastasaus, Turkse pizza en frikandellen
  1. Mijn duitse familieleden over nederlandse frikandellen: Man esst kein niederlandische Frikandelle, weil selbst der lieber Jott nicht weisst, was da d’rin ist! 😉 We kunnen ze nu gerust stellen, maar nu zit ik nog met een ding. Hoe zit het nou met dat mopje van het verschil tussen een Belg en een frikandel, want ik ben in verwarring over die ene hersencel meer bij de frikandel. 😉

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en Google Privacy Policy en Servicevoorwaarden toepassen.

De verificatie periode van reCAPTCHA is verlopen. Laad de pagina opnieuw.


Misschien vind je dit ook leuk

Abracadarm

In deze column, die Meneer schreef voor Vleesmagazine, improviseert hij in een narcistische roes de beste worst ooit.


Eten in Wenen: tips van Meneer Wateetons (+ recept voor apfelstrudel)

Wat eet je allemaal voor lekkers in Wenen? Meneer Wateetons zet het op een rij, inclusief een paar klassiekers die je beter kunt vermijden. Inclusief recept voor echte Weense apfelstrudel

workshop-worstmaken
Workshop
agenda
25 jun
Live online workshop advocaat maken 20:30 tot 22:00 uur | € 11.99

17 sep
Live online workshop ‘kroketten en bitterballen maken’ 20:30 tot 22:00 uur | € 11.99

20 sep
Besloten: Wateetons Werkplaats Meet & Cook up 12:00 tot 17:00 uur

25 sep
Workshop verse worst maken – op locatie 18:30 tot 23:00 uur | € 134

08 okt
Live online workshop gefermenteerde frisdranken maken: shrubs, sima en rejuvelac 20:30 tot 22:00 uur | € 11.99

09 okt
Workshop “Droge worst & Charcuterie maken” – op locatie 18:30 tot 23:00 uur | € 139

13 okt
Driedaagse cursus fermenteren (maandagen) Meerdere dagen
Complete agenda
DROOM JIJ ER OOK VAN OM MIDDEN IN DE ZWEEDSE NATUUR EEN EDELHERT UIT TE BENEN?

Schrijf je nu in.


Wateetons wilde weekend
whatsapp