De drie fermentatie gevaren en één nieuwe oplossing
Bij fermenteren van groente zijn er drie gevaren waar je je tegen moet wapenen:
- ongewenste bacteriën die de overhand krijgen op de goede melkzuur bacteriën,
- ontploffen van je pot door carbonisatie, en
- schimmel groei.
Gelukkig zijn deze gevaren betrekkelijk eenvoudig te tackelen met respectievelijk zout, een weckpot/burpen/waterslot (2) en een weckpot/gewicht/vacuum zak (3). In Over Rot en tijdens zijn on- en offline workshops fermenteren legt Meneer Wateetons dat allemaal haarfijn uit.
Op Reddit trof hij onlangs nog een extra methode om het laatste gevaar het hoofd te bieden, eloquent uitgelegd in onderstaande video. Tevens heeft het – zoals eigenlijk voor elke vorm van fermenteren – wel iets weg van een goochel- of tovertruc.
Misschien vind je dit ook leuk

Hoe bewaar je je kombucha SCOBY? Eindelijk (verrassend) antwoord van de wetenschap!
Hoe bewaar je je kombucha scoby als je op vakantie gaat, verhuist, of gewoon kombucha even helemaal zat bent… eindelijk antwoord van de wetenschap

Sojabonen gezond? Wel met een beetje hulp van microben
Ontdek waarom gefermenteerde sojabonen gezonder zijn dan gekookte sojabonen. Van tempeh tot miso – zo maakt fermentatie het verschil in voedingswaarde en verteerbaarheid.

agenda
DROOM JIJ ER OOK VAN OM MIDDEN IN DE ZWEEDSE NATUUR EEN EDELHERT UIT TE BENEN?
Schrijf je nu in.
Wateetons wilde weekend