Leer van Meneer Wateetons mozzarella maken in je eigen tempo met de online cursus of als onderdeel van de Wateetons Werkplaats.
Wat ga je leren tijdens de workshop kaas maken?
Leer alles over het zelf maken van mozzarella in deze online cursus van fermentatie-expert en auteur van Over Rot Meneer Wateetons. Mozzarella, de beroemde traditionele Zuid-Italiaanse kaas. Wat heb je nodig om zelf aan de slag te gaan met mozzarella maken? Kan het ook van supermarktmelk?
Wat doen zuursel, calciumchloride en stremsel nou precies? Hoe onderscheidt het zich van andere kazen zoals Goudse of witschimmel? En, hoe krijg je die kenmerkende zachte en sappige structuur in je kaas? Al deze vragen zullen behandeld worden in de online cursus mozzarella maken. Natuurlijk gaan we ook aan de slag en wordt de theorie voorzien van duidelijke instructie en demonstratie van de technieken.
WAT GA JE LEREN?
✅ Welke materialen en ingrediënten heb je nodig?
✅ Met de kennis uit de cursus maak je voortaan je eigen mozzarella.
✅ Duidelijke theorie en heldere demonstratie van alle stappen
✅ Vega vriendelijk.
✅ Tips en tricks van de auteur van Over Rot.
✅ Online, dus gewoon vanuit je luie stoel.
✅ Blijvende toegang
Mozzarella leren maken bij Meneer
Meneer geeft de workshop mozzarella maken niet meer op locatie. Leren kan nog wel, en vanuit je eigen keuken is het zelfs makkelijker.
In de online cursus mozzarella maken vind je alles uit de workshop terug, in korte videolessen die je volgt wanneer het jou uitkomt. Daarnaast geeft Meneer regelmatig een live online workshop op woensdagavond. Het onderwerp wisselt, dus kijk in de agenda wat er op het programma staat.
Naar de cursusOnline cursus mozzarella maken
Alles uit de workshop in korte videolessen, stap voor stap uitgelegd. Je volgt ze wanneer het jou uitkomt.
Naar de cursus
De Wateetons Werkplaats
Alle online cursussen in één abonnement, over snacks, worst en fermenteren. Met een bibliotheek, recepten en een besloten community waar Meneer zelf in zit.
Bekijk de Werkplaats
Het ultieme rotpakket
Alle 27 online cursussen over fermenteren in één pakket, plus een bonuscursus. Van zuurkool en kimchi tot miso, kaas en koji, voor €147 in plaats van €404,73 als je ze los koopt.
Bekijk het rotpakket Naar de winkel
Driedaagse cursus of Rotweekend
Wil je het helemaal snappen? In de driedaagse cursus fermenteren komen alle vormen van fermentatie in drie lesdagen aan bod. Tijdens het Wilde Rotweekend in de Vogezen ben je vier dagen lang bezig met fermenteren.
Driedaagse cursus Wilde Rotweekend
Waarom leren van Meneer?
Meneer Wateetons schrijft sinds 2006 over eten en schreef negen kookboeken over fermenteren, conserveren, worst maken en roken. Zijn handboek Over Rot werd genomineerd voor Kookboek van het Jaar en voor de Gourmand World Cookbook Awards. Zijn workshops worden op Facebook beoordeeld met 4,9 sterren.
Hij is van huis uit wetenschapper, en dat merk je. Je krijgt geen trucjes maar uitleg: wat de bacteriën doen, waarom het in een pot misgaat en hoe je dat de volgende keer voorkomt. Met humor, want een ontplofte pot zuurkool, of kombuchavlekken op je plafond zijn ook best een beetje grappig.
Meer over Meneer
Een cursus cadeau geven
Ken je iemand die dit ook wil leren? Met een digitale cadeaubon bepaal jij het bedrag, en de ontvanger kiest zelf een live online workshop of online cursus.
Voor bedrijven, scholen en restaurants
Wil je een workshop op maat voor je team, je opleiding of je keuken? Meneer komt voor groepen vanaf acht deelnemers naar je toe, in het Nederlands of in het Engels.
Workshops voor professionalsNaast deze workshop geeft Meneer Wateetons verscheidene andere workshops die je mogelijk ook interesseren. Klik op de pijlen hieronder voor meer informatie.
Veelgestelde vragen
Ook andere soorten kaas?
Maken we alle kaassoorten tijdens deze workshop, zoals blauwschimmelkaas?
Nee, dit zijn verschillende onderwerpen die niet in één avond behandeld kunnen worden als je ook de kwaliteit wilt waarborgen. Wij willen graag dat je het na afloop echt kan en dat je niet alleen snel snel een truucje leert.
Waarom juist deze workshop mozzarella maken?
Meneer Wateetons is kookboekenschrijver en van huis uit wetenschapper. Hij legt niet alleen uit wat je moet doen, maar ook waarom, zodat je daarna zelf kunt variëren. Duizenden deelnemers gingen je al voor. Zijn workshops worden op Facebook beoordeeld met 4,9 sterren.
Ik maak al weleens mozzarella
Zeker weten. Meneer kent alle fijne kneepjes, dus ook met ervaring steek je er nog veel van op.
Kan ik de workshop op locatie boeken?
Voor particulieren niet meer. Workshops op maat geeft Meneer alleen nog voor bedrijven, opleidingen en restaurants: zie workshops voor professionals.
Ik heb een andere vraag.
Kijk in de algemene workshop-FAQ. Staat je vraag daar niet tussen, stel hem dan via de chat of neem contact op.