experimenteerdrift, recept, van alles |

En wat maken wij dan van 25 kilo varkensvlees? (2) – Lardo

LArdo Lardo

Varkenlief, dat hij ruste in vrede, had een forse laag rugspek. Onze uitbeen-meester Frank huiverde bij het zien van dergelijke vleesverspillerij. Onverkoopbaar, was zijn oordeel, er dreigend aan toevoegend: “als mijn vader dit had gezien…”. Frank bediende het mes, dus bijdehande opmerkingen over wat dat dan precies voor gevolg zou hebben gehad lieten we maar achterwege. Wij daarentegen, liefhebbers van vlees met smaak en met weinig oog voor commerciele belangen, waren verheugd een dergelijke gezonde speklaag te zien. 

Maar, wat te doen met een halve vierkante meter rugvet van een centimeter of vier? Welnu: wij maken Lardo, of wel: gerijpt vet. Een geweldige antipasto. Het is een tamelijk eenvoudig procede. Dat zegt meneer nu althans, met niet het flauwste benul of zijn Lardo straks wel te vreten zal zijn. Het tamelijk eenvoudige procede leerde meneer van Michael Ruhman. Het gaat als volgt: leg het stuk spek in zout en wacht heel lang. Hang het daarna op en wacht weer heel lang. Dat was het wel zo’n beetje. Wat kruiden erbij maakt het geheel vast aangenamer. En nitrietzout verkleint de kans op doodgaan na consumeren van het resultaat Maar dat zijn details waar ik u niet mee zal vermoeien. U kunt het allemaal nalezen in het geweldige boek Charcuterie van bovengenoemde meneer. Of lees hier een ander recept.

Inmiddels ligt er in de koelkast van meneer dus een klomp rugvet, in kruiden en zout, onder een grote baksteen. Wacht nog even met het zouten van uw eigen rugspek. Over een week of drie vermoedt meneer u te kunnen vertellen hoe je het in ieder geval niet moet doen.


0 reacties op “En wat maken wij dan van 25 kilo varkensvlees? (2) – Lardo
  1. Die arme Frank. Goed dat jullie het smaakbelang van dat spek zagen. Ben benieuwd naar je lardo.
    Wist je trouwens dat spek veel duurder is, dan vlees? Vlees is vnl. water en spek … echte massa.

  2. Haha…
    @Dick & Meneer Wateetons,
    Tuurlijk geeft vet smaak, dat is ook voor mij niet de discussie..
    Maarja de huidige consument, die gelooft dat allemaal niet. Het begrip komt wel, absoluut!
    Maar gaat nog erg langzaam, dus is dit Berkshire varken Commerciel helaas nog niet haalbaar.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en Google Privacy Policy en Servicevoorwaarden toepassen.

De verificatie periode van reCAPTCHA is verlopen. Laad de pagina opnieuw.


Misschien vind je dit ook leuk

Abracadarm

In deze column, die Meneer schreef voor Vleesmagazine, improviseert hij in een narcistische roes de beste worst ooit.


Eten in Wenen: tips van Meneer Wateetons (+ recept voor apfelstrudel)

Wat eet je allemaal voor lekkers in Wenen? Meneer Wateetons zet het op een rij, inclusief een paar klassiekers die je beter kunt vermijden. Inclusief recept voor echte Weense apfelstrudel

workshop-worstmaken
Workshop
agenda
25 jun
Live online workshop advocaat maken 20:30 tot 22:00 uur | € 11.99

17 sep
Live online workshop ‘kroketten en bitterballen maken’ 20:30 tot 22:00 uur | € 11.99

20 sep
Besloten: Wateetons Werkplaats Meet & Cook up 12:00 tot 17:00 uur

25 sep
Workshop verse worst maken – op locatie 18:30 tot 23:00 uur | € 134

08 okt
Live online workshop gefermenteerde frisdranken maken: shrubs, sima en rejuvelac 20:30 tot 22:00 uur | € 11.99

09 okt
Workshop “Droge worst & Charcuterie maken” – op locatie 18:30 tot 23:00 uur | € 139

13 okt
Driedaagse cursus fermenteren (maandagen) Meerdere dagen
Complete agenda
DROOM JIJ ER OOK VAN OM MIDDEN IN DE ZWEEDSE NATUUR EEN EDELHERT UIT TE BENEN?

Schrijf je nu in.


Wateetons wilde weekend
whatsapp