Terrine met wilde gans
Hij stond al jaren op zijn verlanglijstje, maar niemand kocht er ooit één voor hem. Aangezien dat ook niet meer gaat gebeuren [insert ‘awwwww’] besloot meneer, toen hij er één zag liggen bij worstwinkel Worscht, hem maar voor zichzelf te kopen: een patévorm van Adelmann van gietaluminium met drukdeksel . Want zo’n ding ziet er supervet uit. Feitelijk is het geen patévorm, maar een terrinevorm. Een paté heeft een deeglaag, een terrine niet. Meneer ging direct aan de slag.
- ca 500 gram gemalen buikspek voor de farce
- ca 500 gram grofgesneden kinnebak + varkensschouder + ganzenborst (1/3 van elk ongeveer)
- 150 gerookte spekjes
- 18 gram nitrietpekelzout (fond en spekjes zijn al gezouten)
- 3 g tijm
- 2 g rode peperkorrels (heel)
- 3 g majoraan
- 35 gram cranberries
- 1 ei
- 150 ml fond
0 reacties op “Terrine met wilde gans”
Geef een reactie
Misschien vind je dit ook leuk

Goddelijk vet
We schrijven 2007. In een gastronomische opwelling had ik samen met een handjevol foodie-Twitteraars (X-eraars bekt toch minder) een varken gekocht. Een Berkshire. Zonder enige kennis van anatomie, of een tafel die 93 kilo kon hebben.

Darmafficionado
In deze column, die Meneer Wateetons schreef voor Vleesmagazine, tipt hij – als darmafficionado- zijn drie favoriete darmtypen.

agenda
DROOM JIJ ER OOK VAN OM MIDDEN IN DE ZWEEDSE NATUUR EEN EDELHERT UIT TE BENEN?
Schrijf je nu in.
Wateetons wilde weekend
Mooi! En ik ben blij dat Meneer het geen paté noemt…
Hé Menno Jonker, weet je wat ik met deze terrine gedaan heb? GEPOCHEERD!
Meneer, vergeet het gat in de deksel! Dan loopt je sappigheid eruit met persen.
Dek gewoon de vorm af met één of twee lagen aluminiumfolie bij het garen, en maak hierin maar een gaatje met je klopboormachine ter grootte van de kerntemperatuurmeter.
Ziet er lekker uit. Was graag een stukje komen halen maar vanuit Noord-Groningen is het best wel ver.
Volgende keer zo’n actie in het oosten des lands plannen graag.