Over charcuterie, worstbijbel |

Wie heeft er bingo?

Meneer heeft alleen de paio nog nooit geproefd of gezien. De rest kan hij allemaal afvinken. Hij heeft er 21 gemaakt, als hij een beetje door zijn oogharen kijkt.

Welke hebben jullie al wel eens gegeten of -nog mooier- gemaakt? Wie heeft er bingo? Niet jokken, dan moet je een liedje zingen. Nog niet compleet? Lees dan Over Charcuterie en de Worstbijbel, dan kun je ze stuk voor stuk afvinken.


2 reacties op “Wie heeft er bingo?
  1. In Prtoria , Zuid Afrika, waar ik opgroeide hadden we op de hoofdstraat een duitse delicatessen zaak. Walters feinkost. Gewelidige herrineringen aan over gehouden, een daarvan is de prachtige vleeswaren en Kabanos(i). Beetje hard, vettig en lookig, lang dieprood gedroogd worst. Those were the days.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en Google Privacy Policy en Servicevoorwaarden toepassen.

De verificatie periode van reCAPTCHA is verlopen. Laad de pagina opnieuw.


Misschien vind je dit ook leuk

Nieuwe regels nitrietgebruik per oktober 2025: wat verandert er. Meneer legt het uit.

Vanaf oktober 2025 worden de regels voor het gebruik van nitriet in vleeswaren aangescherpt. Wat zijn de gevolgen voor de hobby worst- en charcuteriemaker? Meneer legt het uit.


Festival van de slager: masterclass Erik Waagmeester en Meneer Wateetons

Leer een varken uitbenen! Van 17 tot en met 22 april is het de Week van de Slager. Met maar liefst 3x Erik Waagmeester en Meneer Wateetons: live masterclass varken uitbenen en twee challenges.

workshop-worstmaken
Workshop
agenda
31 jan
Driedaagse cursus groente bereiden (vrijdagen) Meerdere dagen

01 feb
Driedaagse cursus groente bereiden (zaterdagen) Meerdere dagen

24 feb
Driedaagse cursus groente bereiden (drie dagen achter elkaar) Meerdere dagen

05 mrt
Live online workshop kombucha maken 20:30 tot 22:00 uur | € 11.99

08 mrt
Daglange workshop “Kop tot Staart Varken” – op locatie 12:00 tot 22:00 uur | € 199

10 mrt
Ambachtelijke charcuterie maken – Horeca Forma – Hulshout België 10:00 tot 16:00 uur

18 mrt
Culicollab: Meneer Wateetons & Robert Verweij: de slagroomspuit / kidde 20:30 tot 22:00 uur | € 14.99
Complete agenda
DROOM JIJ ER OOK VAN OM MIDDEN IN DE ZWEEDSE NATUUR EEN EDELHERT UIT TE BENEN?

Schrijf je nu in.


Wateetons wilde weekend
whatsapp