Leer van Meneer Wateetons zwarte knoflook maken in je eigen tempo met de online cursus of als onderdeel van de Wateetons Werkplaats.
Direct zwarte knoflook bestellen
Wat ga je leren tijdens de workshop zwarte knoflook maken?
Zwarte knoflook, of ‘gefermenteerde knoflook’ is een van de mooiste smaakmakers op aarde. Alsof je in een stuk gedroogd fruit bijt, fris, zoet maar met umami en in de geur een kruidigheid, laurier en slechts een randje van de knoflook die het ooit was.
Fermentatie expert Meneer Wateetons -auteur van het standaardwerk Over Rot – leert je wat zwarte knoflook is hoe je het zelf maakt en hoe je naast knoflook ook andere voedingsmiddelen kunt ‘verzwarten’ tot ongelofelijke innovatieve smaakmakers.
Wat behandelen we
- Leer wat zwarte knoflook is en hoe het smaakt.
- Welke materialen heb je nodig om zelf blauwe knoflook te maken?
- Welke ingrediënten heb je nodig?
- Duidelijke theorie en heldere demonstratie van alle stappen van het zwarte knoflook maken.
- Wat kun je allemaal nog meer ‘verzwarten’ buiten knoflook?
- Is zwarte knoflook nou gefermenteerd of niet?
- Tips en tricks van de auteur van Over Rot.
- Na afloop maak ook jij de rest van je leven deze heerlijke en unieke smaakmaker.
- Blijvende toegang
Zwarte knoflook leren maken bij Meneer
Meneer geeft de workshop zwarte knoflook maken niet meer op locatie. Leren kan nog wel, en vanuit je eigen keuken is het zelfs makkelijker.
In de online cursus zwarte knoflook maken vind je alles uit de workshop terug, in korte videolessen die je volgt wanneer het jou uitkomt. Daarnaast geeft Meneer regelmatig een live online workshop op woensdagavond. Het onderwerp wisselt, dus kijk in de agenda wat er op het programma staat.
Naar de cursusOnline cursus zwarte knoflook maken
Alles uit de workshop in korte videolessen, stap voor stap uitgelegd. Je volgt ze wanneer het jou uitkomt.
Naar de cursus
De Wateetons Werkplaats
Alle online cursussen in één abonnement, over snacks, worst en fermenteren. Met een bibliotheek, recepten en een besloten community waar Meneer zelf in zit.
Bekijk de Werkplaats
Het ultieme rotpakket
Alle 27 online cursussen over fermenteren in één pakket, plus een bonuscursus. Van zuurkool en kimchi tot miso, kaas en koji, voor €147 in plaats van €404,73 als je ze los koopt.
Bekijk het rotpakket Naar de winkel
Driedaagse cursus of Rotweekend
Wil je het helemaal snappen? In de driedaagse cursus fermenteren komen alle vormen van fermentatie in drie lesdagen aan bod. Tijdens het Wilde Rotweekend in de Vogezen ben je vier dagen lang bezig met fermenteren.
Driedaagse cursus Wilde Rotweekend
Waarom leren van Meneer?
Meneer Wateetons schrijft sinds 2006 over eten en schreef negen kookboeken over fermenteren, conserveren, worst maken en roken. Zijn handboek Over Rot werd genomineerd voor Kookboek van het Jaar en voor de Gourmand World Cookbook Awards. Zijn workshops worden op Facebook beoordeeld met 4,9 sterren.
Hij is van huis uit wetenschapper, en dat merk je. Je krijgt geen trucjes maar uitleg: wat de bacteriën doen, waarom het in een pot misgaat en hoe je dat de volgende keer voorkomt. Met humor, want een ontplofte pot zuurkool, of kombuchavlekken op je plafond zijn ook best een beetje grappig.
Meer over Meneer
Een cursus cadeau geven
Ken je iemand die dit ook wil leren? Met een digitale cadeaubon bepaal jij het bedrag, en de ontvanger kiest zelf een live online workshop of online cursus.
Voor bedrijven, scholen en restaurants
Wil je een workshop op maat voor je team, je opleiding of je keuken? Meneer komt voor groepen vanaf acht deelnemers naar je toe, in het Nederlands of in het Engels.
Workshops voor professionalsNaast deze workshop geeft Meneer Wateetons verscheidene andere workshops die je mogelijk ook interesseren. Klik op de pijlen hieronder voor meer informatie.
Veelgestelde vragen
Ook andere vormen van fermenteren?
Leren we ook andere vormen van fermenteren tijdens deze workshop, zoals yoghurt maken of groente?
Tijdens deze workshop richten we ons puur op miso. Voor de andere onderwerpen zijn losse workshops beschikbaar. In overleg zijn er voor groepen wel combinaties mogelijk.
Waarom juist deze workshop fermenteren?
Meneer Wateetons is kookboekenschrijver en van huis uit wetenschapper. Hij legt niet alleen uit wat je moet doen, maar ook waarom, zodat je daarna zelf kunt variëren. Duizenden deelnemers gingen je al voor. Zijn workshops worden op Facebook beoordeeld met 4,9 sterren.
Ik fermenteer als wel eens
Ik maak al wel eens yoghurt of kwark, zal ik toch nog wat opsteken van de workshop?
Zeker weten, Meneer Wateetons kent alle fijne kneepjes waardoor je ook als ervaren fermenteerder nog veel zult leren.
Kan ik de workshop op locatie boeken?
Voor particulieren niet meer. Workshops op maat geeft Meneer alleen nog voor bedrijven, opleidingen en restaurants: zie workshops voor professionals.
Ik heb een andere vraag.
Kijk in de algemene workshop-FAQ. Staat je vraag daar niet tussen, stel hem dan via de chat of neem contact op.