Over worst, recept |

Ook de consumentenbond maakt een supermarktworstgids

De consumentenbond heeft de gekookte Gelderse worst getest, met medewerking van uw één na favoriete worstmaker Paul van Trigt. De conclusie: de meeste worsten zijn identiek, op de etiketten wordt gejokt en dezelfde worst kost in de delicounter 10% meer dan in het houdbaarheidsschap. Oh ja, en ze zijn niet zo vreselijk lekker.

Lees hier de PDF.

Zelf maken dan maar?

Gekookte Gelderse Worst
Samenstelling:
  • 300 gram kalfsvlees (eventueel mag ook het gehalte mager varkensvlees verhoogd worden tot 650 gram)
  • 350 gram mager varkensvlees
  • 350 gram kinnebakspek
Zout en kruiden
  • 24 gram nitrietzout (vraag je slager ernaar)
  • 3 gram witte peper
  • 2 gram foelie
  • 1 gram koriander
  • 10 % ijskoud vocht of ijs
  • optioneel: 2% meel.
Maal kleingesneden koude kalfsvlees met het zout en koud water en ijs in de keukenmachine, tot het een goede binding heeft. Maal het varkensvlees door de 4 mm plaat. Meng het met de kruiden en het kalfsvlees. Eventueel kan het geheel nog even zeer kort in de keukenmachine voor een fijne structuur. Vervolgens goed mengen. Vullen bij voorkeur in kromme runderdarmen, maar kunststof (cellulose of collageen) kan ook. Droog de worsten tot ze stroef aanvoelen (bijvoorbeeld in een warme, maar niet rokende rookkast) en rook ze vervolgens  warm (graadje of 80), enkele uren, tot ze een mooie goudgele kleur hebben. Afkoken op ca 75 graden, terugkoelen en verkopen aan je lokale C1000.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en Google Privacy Policy en Servicevoorwaarden toepassen.

De verificatie periode van reCAPTCHA is verlopen. Laad de pagina opnieuw.


Misschien vind je dit ook leuk

Nieuwe regels nitrietgebruik per oktober 2025: wat verandert er. Meneer legt het uit.

Vanaf oktober 2025 worden de regels voor het gebruik van nitriet in vleeswaren aangescherpt. Wat zijn de gevolgen voor de hobby worst- en charcuteriemaker? Meneer legt het uit.


Ultieme patat of friet maken volgens de triple cook methode

Kan de klassieke Vlaamse friet nog beter? Nog krokanter? Ja, dat kan hij. Met de triple cook methode. Check hieronder het recept, inclusief filmpje.

workshop-worstmaken
Workshop
agenda
31 jan
Driedaagse cursus groente bereiden (vrijdagen) Meerdere dagen

01 feb
Driedaagse cursus groente bereiden (zaterdagen) Meerdere dagen

24 feb
Driedaagse cursus groente bereiden (drie dagen achter elkaar) Meerdere dagen

05 mrt
Live online workshop kombucha maken 20:30 tot 22:00 uur | € 11.99

08 mrt
Daglange workshop “Kop tot Staart Varken” – op locatie 12:00 tot 22:00 uur | € 199

10 mrt
Ambachtelijke charcuterie maken – Horeca Forma – Hulshout België 10:00 tot 16:00 uur

18 mrt
Culicollab: Meneer Wateetons & Robert Verweij: de slagroomspuit / kidde 20:30 tot 22:00 uur | € 14.99
Complete agenda
DROOM JIJ ER OOK VAN OM MIDDEN IN DE ZWEEDSE NATUUR EEN EDELHERT UIT TE BENEN?

Schrijf je nu in.


Wateetons wilde weekend
whatsapp