experimenteerdrift, recept, zelf maken |

Kurkuma en laos frisdrank

kurkuma frisdrank

Gemberbier of gingerale kennen jullie waarschijnlijk wel. Je raspt wat gemberwortel en mengt het met suiker en water, laat het een paar dagen staan waarbij je het dagelijks voedt met wat water, extra gember en suiker en na een weekje heb je een bubbelend potje met een duidelijke gembersmaak, veel koolzuur en zoveel zoet als je zelf wenst. Meestal dan, het gaat ook wel eens mis, maar dan maak je gewoon een nieuwe pot.

Door suiker te blijven voeden blijft de starter in leven en kun je onbeperkt gemberbier drinken. Een scheutje van deze starter is ook voldoende om elke suikerhoudende drank te fermenteren tot een nieuwe bubbelende frisdrank. Geniaal. En met minder gembersmaak. Want zo lekker is dat nou ook weer niet, vindt meneer.

Kurkuma frisdrankstarter

Kurkuma frisdrank starter

Dit geintje werkt dus ook met kurkuma, wat om onverklaarbare redenen opeens overal in wortelvorm te koop is. Zelfs de Lidl verkoopt het. Het trucje is precies hetzelfde: rasp+suiker+water, elke dag een beetje voeden en vwalla: een borrelende starter. Het gave van deze starter is bovendien dat hij a) niet naar gember smaakt b) wel naar kurkuma smaakt wat met name bij het gebruik als starter voor andere frisdranken een mooie volwassen zoet-bittere toets geeft c) knalgeel is. Meneer drinkt hem dus zelf niet puur, maar gebruikt hem als starter voor extern gebruik.

Laos frisdrank starter?

Laos frisdrankstarter

Gember = wortel. Kurkuma = wortel. Meneer had nog een laoswortel (of galanga) in de koelkast liggen. Zou dat dan ook werken. Hij doorliep weer zijn raspsuikerwater-weekje en verdraaid, een sis. Een scheutje bij een laos-starter bij een fles appelsap en jawel hoor. De smaak of kleur waren wat minder kenmerkend dan bij de andere twee, maar gaaf was het wel.

Ook leuk qua gefermenteerde frisdranken: tepache of kvass.

→ Zelf aan de slag? Volg de online cursus gefermenteerde frisdranken maken: kvass, gemberbier en tepache, of word lid van de Wateetons Werkplaats met meer dan vijftig online cursussen.

0 reacties op “Kurkuma en laos frisdrank”

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en Google Privacy Policy en Servicevoorwaarden toepassen.

De verificatie periode van reCAPTCHA is verlopen. Laad de pagina opnieuw.


Misschien vind je dit ook leuk

Meneer Wateetons knijpt zelfgemaakte kimchi uit boven een weckpot

Kimchi maken (ook als je geen Koreaanse oma bent)

Zelf kimchi maken met 2% zout: de traditionele manier en de meten-is-wetenmethode, de ingrediënten, de drie gevaren en hoe lang kimchi moet fermenteren.


Goddelijk vet

We schrijven 2007. In een gastronomische opwelling had ik samen met een handjevol foodie-Twitteraars (X-eraars bekt toch minder) een varken gekocht. Een Berkshire. Zonder enige kennis van anatomie, of een tafel die 93 kilo kon hebben.

workshop-worstmaken
Workshop
agenda
01 jan
Geen workshops op locatie in 2027 Meerdere dagen

09 nov
Driedaagse cursus groente bereiden – november – maandagen Meerdere dagen

10 nov
Driedaagse cursus groente bereiden – november /december – dinsdagen Meerdere dagen

13 nov
Wateetons Wilde weekend in Frankrijk – november 2026 Meerdere dagen | € 947

20 nov
Driedaagse cursus fermenteren – november/ december – vrijdagen Meerdere dagen

21 nov
Driedaagse cursus fermenteren – november/ december – zaterdagen Meerdere dagen

02 dec
Live online workshop “mortadella maken” 20:30 tot 22:00 uur | € 12.99
Complete agenda
DROOM JIJ ER OOK VAN OM MIDDEN IN DE ZWEEDSE NATUUR EEN EDELHERT UIT TE BENEN?

Schrijf je nu in.


Wateetons wilde weekend
whatsapp