Online cursus likeuren maken

In deze workshop leer je alles over het zelf maken van likeuren en kruidenbitters. Van limoncello tot dropshop en muntlikeur tot vermout

Leer je eigen likeuren maken van culinair schrijver Meneer Wateetons, auteur van o.a. Over Drank. In deze workshop leer je alles over het zelf maken van likeuren en kruidenbitters. Van limoncello tot dropshop en muntlikeur tot vermout. Het zal blijken dat je er geen bijzondere materialen of ingrediënten voor nodig hebt. Meer dan wat smaakmakers uit de fruitmand of het kruidenrek en een fles wodka of -helemaal mooi- 95% alcohol uit het buitenland heb je niet nodig. Na afloop van de workshop verzin jij volledig unieke likeuren!

WAT GAAN WE BEHANDELEN?

✅ Leer de basisprincipes van likeurbereiding en de kunst van het mengen.
✅ Alcohol percentage, waarom doet het ertoe?
✅ Ontdek creatieve recepten en unieke smaakcombinaties.
✅ Hoe kun je, als je de theorie eenmaal snapt, eindeloos variëren?
✅ Met slimme truucs om met sous vide, je vacumeerapparaat of je slagroomspuit (!) sneller likeuren te maken
✅ Met de kennis uit de workshop verzin je voortaan volledig nieuwe en unieke recepten.
✅ Vegan friendly
✅ Tips en tricks van de auteur van Over Drank
✅ Inclusief GRATIS download van de samenvatting en receptuur.
✅ Inclusief GRATIS online rekentool
✅ Online, dus gewoon vanuit je luie stoel.

videopreview

Voordelen van de online CURSUS likeuren MAKEN

✔️25 korte duidelijke lessen.
✔️Kijken op je eigen moment en overal ter wereld.
✔️Terugspoelen en herhalen zo vaak als je wilt.
✔️Inclusief powerpoint
✔️Inclusief kennisquiz
✔️Inclusief certificaat

Meer weten

 

14,99

Beoordelingen

Er zijn nog geen beoordelingen.

Wees de eerste om “Online cursus likeuren maken” te beoordelen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en Google Privacy Policy en Servicevoorwaarden toepassen.

De verificatie periode van reCAPTCHA is verlopen. Laad de pagina opnieuw.


Reviews

“Grondig, in begrijpelijke taal, stap voor stap, duidelijk en vooral met humor – Meneer Wateetons doorgrondt het onderwerp charcuterie precies zoals we dat van hem gewend zijn. ”

Joël Broeckaert Nrc

“Het is echt een prachtig boek geworden en ik kan het echt iedereen aanbevelen die wat wil leren omtrent charcuterie. Het boek zou zeker niet misstaan op de boekenlijst van het SVO (vakschool slagers).”

Job Vrijenhoek Slagerij Vrijenhoek

“Het schimmelt, gist en rot in de keuken van Meneer Wateetons, en wij zijn er gelukkig bij. Zelden zo’n mooi rotboek gelezen.”

Jacques Hermes Dagblad van het Noorden

“Knipogend goed geschreven, een zeldzame combinatie van eersteklas informatie en pure tekstpret. ”

Onno Kleyn Volkskrant

“Over Rook is het eerste en ook het sluitende, alles vertellende, definitieve handboek voor het zelf roken van etenswaren”

Felix Wilbrink Telegraaf
whatsapp